Vítejte na našich stránkách !

Mateřská škola Pastelka,Česká Lípa, Svárovská 3315, příspěvková organizace

IČO : 70982155

je složena ze dvou předškolních zařízení.Trojtřídní mateřské školy v České Lípě a jednotřídní mateřké školy v Dobranově, vzdálené cca 7 km od České Lípy.

Nová mateřská škola v České Lípě  má kapacitu 75 dětí. Je koncipována jako dvoupodlažní nepodsklepený objekt obdélníkového tvaru s plochým zastřešením. Hlavní vstup je na severní straně budovy, od příjezdových komunikací v ulicích U Rybníčku a Svárovská. Na východní straně objektu je samostatný vchod pro zásobování, na jižní straně je dětem nově k dispozici téměř dvojnásobně větší zahrada, než měly dříve. V přízemí se nachází jedna třída pro 25 dětí s příslušenstvím, kanceláře  ředitelky a účetní. Dále  je zde  výdejna jídla s výtahem  spojující malou výdejnu jídla v prvním patře.  Zde jsou další dvě třídy, každá pro 25 dětí, s příslušenstvím. Jídlo  se v mateřské škole připravuje v moderní kuchyni. Vytápění je plynové.

Druhé předškolní zařízení s kapacitou 25 dětí, patřící k naší organizaci se nachází nedaleko města Česká Lípa, na vesnici Dobranov.
Tato mateřská škola je velký zděný dvoupodlažní dům (bývalá fara).V přízemí se nachází školní kuchyň a jídelna, velký vestibul slouží jako šatna dětí, dále je zde sociální zařízení zaměstnanců a kotelna na tuhá paliva. Prostorné schody nás dovedou do prvního patra, kde je třída pro děti všech věkových kategorií  se sociálním zařízením a lehárnou. V prvním patře se nachází i  kancelář vedoucí učitelky.

Více informací naleznete ŠVP   ( v současnosti není aktualizován)